KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12803030
nr 1280 3030
Utagawa Toyokuni (Toyokuni I)
(1769-1825), Japan
Träsnitt, Diptyk. Motivet: 36x50 cm
Kondition: slitage, skador
Utagawa Toyokuni (Toyokuni I), japansk konstnär född 1769, död 1825.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 7 oktober 2019
kl 18:07:11
5/10 14:34:49
Utagawa Toyokuni (Toyokuni I)
Läs mer om Utagawa Toyokuni (Toyokuni I)